Četvrtak, 3 listopada, 2024

Podijeli

U razdoblju od 26. do 29. rujna 2024. godine, u Trgovačkom centru “Party” u Busovači, održan je 1. međunarodni šahovski turnir “Busovača Open”. Organizator turnira bio je Šahovski klub “Hrasno-Busovača”, a natjecanje se igralo po švicarskom sustavu u 7 kola, s tempom igre od 90 minuta + 30 sekundi po potezu. TURNIR JE PRIJAVLJEN KOD FIDE I REJTINGIRAT ĆE SE ZA STANDARD REJTING LISTU.

Na turniru je sudjelovalo 48 igrača iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Srbije i Turske, uključujući trojicu nositelja titula – jednog međunarodnog majstora (IM) i dva FIDE majstora (FM). Nakon 7 odigranih kola, titulu pobjednika ponio je Zeničanin, IM Goran Trkulja, sa 6 osvojenih bodova (5 pobjeda i 2 remija).

Najbolje plasirani igrač iz Busovače prema osvojenim poenima bio je Marinko Vujica. Budući da je osvojio redovnu nagradu, titulu najbolje plasiranog Busovljaka preuzeo je Boro Vujica. Treći s najviše osvojenih poena iz Općine Busovača bio je Jedinko Lucić.

Popis nagrađenih:

Redovne nagrade:

1. mjesto: IM Goran Trkulja (Zenica)
  2. mjesto: FM Danilo Besedeš (Srbija)
  3. mjesto: Ivan Rajić (Travnik)
  4. mjesto: Domagoj Begić (Hrvatska)
  5. mjesto: FM Muris Konjičanin (Sarajevo)

3. Predrag Barišić

Zlatna sredina: Mehmed Topoljak (Travnik)
Najuspješnije žene:

1. Elma Kos (Zenica)
  2. Adna Kos (Zenica)

Treba naglasiti da je najviše poena među igračima iz Općine Busovača osvojio Marinko Vujica, 4,5 poena iz partije, čime je zaradio i pehar.

Dana 28. rujna 2024., nakon 5. kola glavnog turnira, održan je brzopotezni šahovski turnir “Sjećanje na Jozu Leutara”. Sudjelovalo je 39 igrača, a natjecanje se igralo po švicarskom sustavu u 9 kola, s tempom igre od 3 minute + 2 sekunde po potezu. TURNIR JE PRIJAVLJEN KOD FIDE I REJTINGIRAT ĆE SE ZA BLITZ REJTING LISTU.

Pobjednik brzopoteznog turnira bio je FM Muris Konjičanin sa 8 osvojenih bodova iz 9 partija.